Ranking kart graficznych w 2020

Karty graficzne, to części komputera, które odpowiadają za generowanie i wyświetlanie obrazu, a także mają wpływ na jego jakość. Szczególne znaczenie mają one dla graczy lub projektantów, gdyż obraz w komputerze jest dla nich szczególnie ważny. Jeśli komputer ma służyć wyłącznie w celach biurowych, to parametry karty graficznej mogą być słabsze, gdyż operacje przeprowadzone na komputerze są mniej zaawansowane. Warto jednak mieć na uwadze, że w przypadku gier proces generowania animacji jest bardziej skomplikowany, więc karta graficzna musi oferować odpowiednią wydajność.

karta graficzna

Wybieramy kartę graficzną

Wybierając kartę graficzną do swojego komputera, czy laptopa, musimy zwrócić uwagę szczególnie na swoje potrzeby, a więc na to, w jakich okolicznościach będziemy używać swojego sprzętu i do jakich funkcji przyda nam się karta. Czy ma być to komputer biurowy, czy może komputer gamera, a może architekta? Należy również zwrócić uwagę na podstawowe informacje, oraz specyfikację kart graficznych. Jednymi z najważniejszych elementów przy wyborze karty jest między innymi:

Pamięć – wyróżniamy pamięć jako pierwszą, ponieważ jest ona kluczowa, decyduje ona o wydajności układu graficznego, ponieważ na przykład karta do gry powinna oferować minimum 4GB pojemności.

Taktowanie rdzenia – dzięki taktowaniu czasu gracze mogą osiągnąć lepszą wydajność układu, jest to więc ważny parametr.

Układ chłodzenia – podstawowym zastosowaniem jest chłodzenie pasywne, w którym wykorzystywane są aluminiowe lub miedziane radiatory. W zaawansowanych kartach lepiej wybrać chłodzenie aktywne, które odbywa się za pomocą wentylatorów. W jeszcze bardziej rozbudowanych układach współpracują ze sobą zarówno wentylatory, jak i radiatory.

Warto również wybierać karty znanych producentów, ponieważ cieszą się one renomą i często również dobrą opinią wśród użytkowników.

Karta graficzna Nvidia:

Jedną z najbardziej popularnych kart graficznych Nvidii jest Gforce 1080. Jej rdzeń jest produkowany w nowszym procesie technologicznym, wykorzystuje nową architekturę Nvidii o nazwie Pascal i zapewnia naprawdę dużą liczbę klatek na sekundę w grach. Zapewnia więc, grę na wysokim poziomie. Karta graficzna do laptopa Nvidia GeForce GTX 1080 jest najbardziej zaawansowana. Wyposażona jest w 8 GB pamięci i poprawiona jest w niej płynność wyświetlanych obrazów i wydajność. Jej system chłodzenia to przede wszystkim komora parowa i turbnina.

Jaka karta graficzna do laptopa?

Wybór karty graficznej do laptopa, ma znaczenie. Musimy ją dobrze ocenić, ponieważ jeśli planujemy zainstalować na dysku gry komputerowe, lub pracujemy nad projektem, albo tez montujemy film lub prezentację graficzną, to warto zaopatrzyć się w dobrej jakości kartę. Jak już wcześniej wspomniano, to najpopularniejszą kartą graficzną do laptopa jest Nvidia Gforce GTX od 1050 do 1080, z czego ten ostatni jest najnowszej generacji i wykazuje się najwyższą wydajnością.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *