Jak szukać sterowników do komputera?

Szybki komputer to zaktualizowany komputer. Software jest nieodłącznym elementem wydajnego peceta. Najnowsze sterowniki do karty graficznej zapewniają najlepszą optymalizację gier i programów. Gdzie można znaleźć te sterowniki i czy są naprawdę takie potrzebne? Tutaj znajdziesz odpowiedzi na te pytania.

Hardware to nie wszystko

Sterowniki do laptopów nie różnią się od tych do pecetów. Różni się oczywiście sprzęt, bo laptopy zwykle mają mniej wydajne i mniej energochłonne podzespoły, ale oprogramowanie jest takie samo. Szukając sterowników do komputera trzeba znać model swojego sprzętu. Te dane można znaleźć w na kartonie lub w systemie. Są również dostępne programy, które same sprawdzą i wybiorą odpowiednie oprogramowanie,

To na przykład Driver Booster Free, SlimDrivers, Intel Driver & Support Assistant, DriverPack Solution czy DriverMax.

sterowniki

Nie trzeba szukać ze świecą

Producenci sprzętu zapewniają sterowniki do kart graficznych. Na rynku znajdziesz tylko dwóch graczy. Producentów jest więcej, ale do wyboru jest sprzęt z oznaczeniem Geforce od Nvidii oraz Radeon od AMD. Najbardziej aktualne sterowniki zawsze znajdziesz na stronie producenta. Wyszukiwanie nie należy może do najbardziej wygodnych, ale masz pewność, że znajdziesz tam to czego potrzebujesz. Nie dostaniesz w gratisie żadnego malware ani złośliwych reklam. A przecież nie chcesz potem główkować jak pozbyć się kolejnego szkodliwego oprogramowania, ani ściągać dodatkowe programy, które może usuną to czego nie chcesz, ale bez gwarancji, że same czegoś nie dołożą. Sterowniki do kart graficznych mogą powodować różne problemy, dlatego oprócz stron producenta, należy wybierać sprawdzone programy, które same sprawdzą i pobiorą lub zaktualizują sterowniki.

Stacjonarne a mobilne

Jak już wcześniej wspominaliśmy sterowniki do laptopów nie różnią się niczym od  sterowników do komputerów stacjonarnych. Zatem użytkowników sprzętu przenośnego nie muszą się martwić, że będą musieli szukać czegoś innego. Strony nieuczciwych firm i osób zapewniają, że do każdego problemu można zakupić rozwiązanie, ale to tworzenie problemów z nikąd. Dlatego nie ma co klikać bezmyślnie w pierwszy wynik z google, tylko podejść do rozwiązania problemu kompleksowo. Równie dobrze, można kliknąć “szczęśliwy traf” i mieć nadzieje, że znajdziemy odpowiedź. Dlatego polecamy kilka programów które mogą to zrobić za Ciebie. Driver Booster Free, SlimDrivers, Intel Driver & Support Assistant, DriverPack Solution czy DriverMax. Nie musisz martwić się, że będzie to wiązać się z nieprzyjemnościami czy złośliwym oprogramowaniem. Sterowniki do karty graficznej muszą być zaktualizowane, ponieważ tylko to pozwoli używać najnowszych wersji gier. W czasach gdy prawie każda nowa gra wymaga podłączenia do internetu, dbanie o najnowsze aktualizacje jest ważne.

Nie ważne czy jesteś zapalonym graczem czy niedzielnym użytkownikiem edytorów tekstu, sterowniki do komputera, muszą być wgrane i zaktualizowane. Pozwoli to maksymalizację wydajności i szybkość uruchamiania sprzętu. Pozwoli Ci to wyeliminować zawieszenia ekranu i bezproblemową pracę.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *