Porady, które ułatwią ci zakup płyty głównej

Kompletując części do komputera, a także jego podzespoły, musimy pamiętać, że ważny jest nie tylko procesor, czy karta graficzna, ale właściwie najważniejsza jest płyta główna. Dlaczego? Ponieważ to na niej montowane są wszystkie istotne podzespoły. To ona odpowiada za sprawną komunikację między tymi komponentami, a także za sprawną pracę komputera ogólnie. Jest również wiele czynników, na które trzeba zwrócić uwagę przy wyborze płyty głównej komputera.

Płyta główna dla graczapłyta główna asus

Na początek wspomnimy o płycie głównej dla graczy. Jest to ważne, ponieważ płyta główna dla gamera nie może być pierwszej lepszej jakości. Płyty do gier z najwyższej półki mogą być wyposażone w technologię CrossFire (AMD) lub SLI (Nvidia) – celem tych technologii jest umożliwienie podłączenia dwóch kart graficznych jednocześnie. Dzięki temu zabiegowi można osiągnąć doskonałą wydajność w grach. Karta graficzna jest niezwykle ważna dla gracza, ponieważ stanowi ona serce komputera. Wszystko się zatem ze sobą łączy. Karta graficzna nie może być podłączona do słabego procesora, a ten do słabej płyty głównej, gdyż będzie to miało wpływ na grafikę, wyniki gry, a także ich płynność.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze płyty głównej

Jednym z kluczowych elementów, na jakie należy zwrócić uwagę przy wyborze płyty głównej jest gniazdo procesora, czyli socket. Jeśli kompletujemy cały komputer, to trzeba zwrócić uwagę na to, by procesor i płyta główna były kompatybilne. Natomiast jeśli mamy już procesor, to trzeba sprawdzić do jakiego gniazda może on zostać podpięty. To ważne, by komputer w ogóle działał sprawnie. Kolejną ważną informacją dla nas jest chipset, to od niego zależy komunikacja płyty głównej z pozostałymi podzespołami. Chipset odpowiedzialny jest między innymi za pracę procesora i pamięci RAM.

Kilka polecanych płyt głównych dla graczy

MSI MAG Z390 Tomahawk- jest to produkt MSI, który stanowi odpowiednik dla modelu B450 i jest przeznaczony dla posiadaczy procesorów INTEL. Tomahawki oferują wysoką jakość wykonania, a fabryczne osłony na złączach ułatwiają z kolei montaż.

MSI B450 Tomahawk- jest idealną propozycyją dla graczy, który pragnie zbudować swój komputer na procesorze AMD. Tomahawk obsłuży do 64 GB pamięci RAM.

Płyta główna ASUS z serii PRIME- te płyty główne są dedykowane dla użytkowników codziennie korzystających z komputera oraz twórców treści. Posiadają wiele dobrze wyważonych funkcji i specyfikacji. Płynie z nich wiele korzyści, ponieważ są kompatybilne z najnowszymi procesorami. Płyty główne z serii Prime Z390 zapewniają szeroką gamę opcji do dostrajania wydajności. Dodatkową ważną informacją jest system chłodzenia, ponieważ płyta główna Z390 zapewnia najlepsze jak dotąd sterowanie układem chłodzenia, które można skonfigurować w aplikacji Fan Xpert 4.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *